dobry_kask_wspinaczkowy.jpg

Pomimo wielu elementów wyposażenia należy pamiętać, że wejście na żywą skałę to nie spacer po bułki. Wprawdzie przyrządy asekuracyjne i odpowiednia lina nie powinny pozwolić na to, byś spadł, jednak wypadki losowe zdarzają się w każdym sporcie. Jeśli Ty zrobisz wszystko jak należy, ktoś inny może popełnić błąd.

Tak czy inaczej, ostrożności nigdy za wiele i podobnie jak w każdym sporcie, w którym zasady bezpieczeństwa odgrywają ważną rolę, tak i w przypadku wspinaczki obowiązkowym elementem wyposażenia jest kask. Inaczej niż podczas wybierania pozostałych elementów wyposażenia, możesz tym razem postawić na własne preferencje. Nie ma ściśle określonych zasad doboru odpowiedniego kasku to konkretnego rodzaju wspinaczki.

Ważne jedynie, by postawić na sprawdzonego producenta. Znane marki produkują sprzęt zgodny normami ochrony, możesz więc mieć pewność, że w krytycznym momencie ten element szpeju zadziała tak zgodnie z oczekiwaniami. Pamiętaj również, by kask był dobrze dopasowany do obwodu Twojej głowy.