pamietaj_o_treningu.jpg

Podobnie jak w innych dyscyplinach sportu, również wspinaczka wymaga wielu treningów. Na tym podobieństwa się nie kończą.

Piłkarze, bokserzy czy tenisiści ćwiczą nie tylko technikę, ale również siłę mięśni i wytrzymałość stawów. W każdym sporcie akcenty rozkładane są inaczej i inne partie ciała odgrywają kluczową rolę.

Wspinaczka ma również własną specyfikę a wpinacze powinni regularnie ćwiczyć w odpowiedni sposób. W przypadku wspinaczki szczególnie narażone na kontuzje są dłonie.

Delikatne stawy palców muszą znosić ogromne obciążenia, podobnie jak nadgarstki. Ich odpowiednie wyrobienie i przyzwyczajenia do duże wysiłku sprawi, że nie zawiodą nas podczas zdobywania kolejnej ściany.

A w jaki sposób trenować, by osiągnąć dobre efekty? Dobrym pomysłem, zwłaszcza na początku, są regularne wizyty w klubach wspinaczkowych. Wspólne treningi to doskonały przepis na to, by poznać tajniki wspinania się i wyrobić sobie właściwą technikę.

Gdy już to umiemy, możemy zakupić własną chwytotablicę lub Uchwyty na ręczniki papierowe i stworzyć miejsce do treningu w domu.