tani_trening_w_domu.jpg

Jeśli chcesz uprawiać wspinaczkę, musisz nastawić się na regularne treningi. Nawet jeśli poznasz już wszystkie tajniki zdobywania ściany, wciąż konieczne jest utrzymanie dobrej kondycji. Przyda się zarówno siła mięśni, jak i wytrzymałe, przyzwyczajone do obciążeń stawy. Dobra forma pomoże nie tylko w szybszym wykonaniu zadania ale przede wszystkim uchroni Cię od groźnych i nieprzyjemnych kontuzji.

Na szczęście trening nie musi wcale kosztowny, ani szczególnie kłopotliwy. Jeśli lubisz towarzystwo innych wspinaczy, niezastąpionym miejscem do treningu będą kluby wspinaczkowe. Tyle, że wymagają one regularnych opłat, do tego dodać trzeba koszty dojazdu. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest stworzenie sobie pola do treningu we własnym domu.

Są na to dwa sposoby. Pierwszym jest pojedynczy element, taki jak chwytotablica. Zawieś ją w odpowiednim miejscu i trenuj kolejne chwyty i uściski. Jeśli natomiast masz nieco bardziej ambitne zamiary i dużo miejsca, możesz zainwestować w zestaw chwytów wspinaczkowych i zbudować własną ściankę.

Jeden i drugi trening to dobra metoda na utrzymania wspinaczkowej formy.