woreczek_na_magnezje.jpg

Wspinanie się oznacza zwykle potężny zastrzyk adrenaliny. Wyzwanie, wysiłek i duże wysokości sprawiają, że organizm pracuje na wysokich obrotach. Emocje to z pewnością jedna z tych rzeczy, które najbardziej motywują wspinaczy do zdobywania kolejnych ścian. Jest też jednak tego negatywna strona, mianowicie pot, który utrudnia wspinaczkę.

Mokre dłonie tracą przyczepność, a co za tym idzie, kolejne przechwyty są zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi magnezja, czyli środek wchłaniający wodę. Proszek, kostka czy nawet płyn albo kulka to popularne formy tego produktu. Wystarczy użyć nieco magnezji, by dłonie były przyczepne jeszcze przez długi czas.

Nie zmienia to jednak faktu, że pojedyncza porcja zwykle nie wystarcza na całą ścianę, a więc magnezji trzeba używać już w trakcie wspinaczki. Dobrze, by wówczas znajdowała się pod ręką. Będzie to możliwe, gdy zaopatrzymy się w wygodny woreczek na magnezję. W woreczku możemy umieścić magnezję w każdej formie.

Zarówno proszek, kostka jak i kulka będą do niego świetnie pasowały. Sam woreczek natomiast bez problemu przypniemy do stroju za pomocą regulowanego paska.