zaczynaj_z_trenerem.jpg

Wspinanie się to sport nie tylko dla ludzi odważnych, ale również rozsądnych. Jeśli od razu rzucisz się na najwyższe skały, zabierając ze sobą jedynie odwagę i dobre chęci, a zapominając o profesjonalnym sprzęcie i zasadach bezpieczeństwa, najprawdopodobniej Twoja przygoda ze ścianami szybko się skończy, i to w mało przyjemny (o ile nie tragiczny) sposób.

Jednak zamiast straszyć, zastanówmy się, jak podejść do tematu wspinaczki właściwie? Dobrym pierwszym krokiem jest znalezienie trenera. Nie muszą to być indywidualne lekcje z najlepszym trenerem w okolicy, ważne jednak, by zasięgnąć porad profesjonalisty i by ktoś, kto zna się na rzeczy pokazał nam, jak stawiać pierwsze kroki po pionowej ściance.

Doskonałym miejscem na start są kluby wspinaczkowe. Specjalistów, który chętnie udzielą pomocy tutaj nie brakuje, podobnie jak ścianek dla początkujących wspinaczy.

Dopiero gdy nabierzemy trochę wprawy i poznamy tajniki poruszania się w pionie, czas ruszyć na naturalne skały. Tu również warto wybrać się osobami z klubu, które już miały do czynienia z żywą ścianą.